Podle využití můžeme současné TV rozdělit do třech hlavních kategorií: pro film, sport a na hry. U každé je třeba při výběru dbát na trochu něco jiného a právě na to se nyní podíváme.
Každý televizor je, pochopitelně, vhodný i pro sledování běžného vysílání, on-line videoték či internetových televizí. Kategoriemi je míněno to, čeho jste fanouškem vy, tedy k čemu zejména televizor hodláte využívat. V této souvislosti pak nesmíme zapomenout na použitou technologii obrazovky. Jen pro připomenutí, máme tu běžné LCD, LCD QLED/ULED s už často tím nejlepším podsvícením současnosti (Mini LED), a také OLED zcela bez podsvícení.
U Hisense si navíc můžete zvolit ještě jednu kategorii – Laser TV, a to v podobách Laser TV nebo Laser Cinema. Typicky jde o projektor s laserovým zdrojem světla pracující na ultrakrátkou vzdálenost, takže ho od plátna, stěny, umístíte třeba jen 30 cm. Instalace je tudíž snadná… Novinkou je pak Smart mini projektor C1 s automatickým nastavením za pomoci umělé inteligence.
Sledování filmů
Měl by mít především co největší úhlopříčku, aby snímek vynikl a abyste se co nejvíce přiblížili zážitku à la kino. Vhodné jsou LCD QLED/ULED ideálně s podsvícením Mini LED a také Laser TV, kde je rozměrná úhlopříčka dána už principem. Je vhodné připomenout, že nejlepší černou dnes nenajdete pouze u obrazovek OLED, ale i u LCD QLED/ULED s Mini-LED.
Další potřebnou věcí (zážitek jako v kině je nade vše) jsou režimy FilmMaker Mode a ideálně také IMAX Enhanced, pokud máte rádi sledování vybraných scén v tomto stylu.
Toto nabízejí, vedle samotné Laser TV, např. modelu 100L9HD, televizory řad U8KQ a UXKQ. A protože k zážitku patří i co nejlepší zvuk, je tu lišta Hisense U5120GW.
Sledování sportu
Fanoušci rychlých akcí by měli dbát zejména na to, aby vybraný model pracoval se sofistikovaným přednastaveným režimem Sport (AI Sports) a technologiemi Ultra Motion 120 Hz a MEMC. Ty totiž mají na starost eliminaci nepříjemného rozmazání.
Pokud jste příznivci obrazovek OLED, televizory tohoto principu vykazují naprosto minimální odezvu a jsou tudíž pro tuto oblast také vhodné. Co nejlepšímu zážitku může ještě napomoci typicky Dolby Vision IQ zajišťující, mimo jiné, že měnící se světelné podmínky u vás doma neovlivní obraz, nebo ho ovlivní jen minimálně.
Z televizorů vhodných pro tento účel, můžeme doporučit řady A85K (OLED), E7KQ Pro, U7KQ či U8KQ. Pokud i pro tento účel vyžadujete skutečně obří úhlopříčku, můžete sáhnout i 100U7KQ nebo po největší laserové TV 120L9HA.
Pro náruživé hráče doporučujeme obrazovky LCD QLED/ULED, které netrpí vypalováním statického obsahu, jsou dostatečně robustní a mají přitom nízkou hmotnost, takže dovolují snadné přesouvání či natáčení ve velkém úhlu. Hraní her vyžaduje co nejplynulejší obraz, takže hledejte 4K 120 Hz s VRR a co nejnižší dobou odezvy (ALLM). Výhodou je i funkce Free Sync a dívejte se rovněž po herních režimech Game Mode Pro nebo Game Mode Plus s algoritmy umělé inteligence.
Hraní her
Z vhodných televizorů, můžeme doporučit řady E7KQ Pro, U7KQ a U8KQ,a protože jde hodně i o audio, je vhodné dokoupit zvukovou lištu, třeba Hisense U5120GW.